טיפול במבוגרים

הפנייה לטיפול לרוב מתרחשת כשאדם מרגיש זקוק למרחב ולמקום בהם יוכל לפגוש אדם אחר שהתמחה, למד והתנסה במהלך חייו בהבנת תהליכים נפשיים – המקור שלהם, האופן בו הם משפיעים על האדם, והדרך להתמודד עמם ולייצר מציאות פנימית מתאימה ומיטיבה יותר.

אדם פונה כשבליבו תקווה להיעזר. הוא מקווה גם למצוא שם אדם אחר שלא רק מומחה בהבנת התהליכים האלה, אלא כזה שגם יפגוש אותו מתוך רצון כוונה ועניין להיות שם עבורו. שיוכל להיות שם עבורו באופן אמפתי, מכיל, וכשצריך גם מעמת באופן לא שיפוטי. במפגש הזה בין שני האנשים הללו, מתחיל תהליך בו אדם אחד – המטופל, משתף אדם אחר – המטפל, בעובר עליו. לרוב אלו הדברים הטורדים, הקשים, הכואבים, אך לעיתים אלה גם ההישגים, ההצלחות, ההטבה והשיפור שמושג עם התקדמות הטיפול.

מה מאפשר את ההתקדמות הזו? לעיתים זו עצם האפשרות לאוורר את כל מה שהוחזק עד עכשיו דחוק וצפוף בפנים, לעיתים זו האפשרות להתבונן על אירועים שקרו בעבר הרחוק, מתוך פרספקטיבה חדשה, יכולה יותר, פחות חסרת אונים, לעיתים זהו עיבוד של דפוסי יחסים מכאיבים שמלווים את האדם יום יום בחייו, ושמקבלים הזדמנות לחיות מחדש, אבל כל פעם קצת אחרת, בתוך הקשר שנוצר בין המטפל למטופל. באופן אופטימלי טיפול מסתיים כשאדם מרגיש שהתהליכים השונים שעבר בטיפול ביססו בו עמדה פנימית יציבה מספיק שמאפשרת הפרדות מהטיפול, מהמרחב הזה שהרגיש נחוץ מאד בתחילה.

טיפולים

ליצירת קשר עמנו, נא מלאו פרטיכם: