דיכאון וחרדה

דיכאון

דיכאון הוא מצב נפשי רווח מאוד, הבא לידי ביטוי בתקופות ממושכות (או קצרות ומופיעות מידי תקופה) של פגיעה במצב הרוח, תחושות עזות של ערך עצמי ירוד, תחושות של חוסר הנאה כללית, פגיעה במוטיבציה להניע פעולות יומיומיות וקושי לראות תקווה בעתיד הקרוב והרחוק.

דיכאון יופיע לעיתים כתגובה לאירוע דחק כגון: גירושים לא צפויים, מוות של קרוב משפחה, פיטורין ממקום עבודה ועוד. או באופן לכאורה פתאומי כתוצאה של טראומות לא מעובדות מן העבר.

טיפול רגשי יכול לסייע מאד בהתמודדות עם דכאון. במצבים מסוימים תינתן המלצה גם לקבלת טיפול תרופתי על ידי פסיכיאטר. במרבית המקרים הטיפול המשולב מביא להקלה משמעותית בתחושות שעלו כתוצאה מהדיכאון, בפרק זמן יחסית קצר.

חרדה

חרדה היא דרכו של הגוף לסמן לנו שמשהו מאיים על שלמות נפשנו וגופנו. המחשבה שמשהו רע ומפחיד עומד לקרות לרוב תפעיל תחושה חזקה של פחד. לעיתים תחושת הפחד תלווה בתסמינים גופניים כגון: דופק לב מואץ, סחרחורת, תחושת הזעה, קושי לנשום ועוד.

על מנת לא לשוב ולהרגיש את התחושות הלא נעימות שהחרדה מביאה עמה, תהיה נטייה להימנע מלהגיע למצבים דומים או מצבים שמזכירים את הפחד, ובכך, וללא שישים לב, מצמצם האדם החרד את עולמו ועל ידי כך נפגעת רווחתו ולעיתים תיפקודו היומיומי.

לחרדה טיפולים מועילים שונים הכוללים העלאת מודעות בנוגע לחרדה ומקורותיה, למידת טכניקות שונות להרפייה של הגוף במצבים של התקף חרדה, התערבויות ממוקדות לגבי האירוע שגרם לחרדה ועוד.

טיפולים

ליצירת קשר עמנו, נא מלאו פרטיכם: