פיזיותרפיה

האם ילדכם מתעכב בהשגת אבני הדרך המוטוריות? (זחילה , ישיבה , הליכה) האם הוא מסורבל ומרבה ליפול, האם הוא מתקשה להשתתף במשחקים בחצר? האם הוא בעל שיתוק מוחין או מגבלה מוטורית אחרת?

צוות הפיזיותרפיסטיות שלנו יעמדו לרשותכם. התהליך כולל הערכה של יכולות המוטוריקה הגסה, הגדרת מטרות לטיפול, טיפול פיזיותרפיה בפועל והדרכה להורים ולצוות החינוכי.

פיזיותרפיה עוסקת במוטוריקה הגסה ומתייחסת לפעולות כמו גלגול, זחילה, עמידה, הליכה, ריצה, טיפוס, זריקה ותפיסה של כדור ועוד. בגיל הרך גם כישורים קוגנטיבים חברתיים ובטחון עצמי מושתתים בחלקם על כישורים מוטוריים ולכן חשוב לתת לילד למצות את מלוא הפוטנציאל שלו.

הערכה וטיפול:

במסגרת הטיפול, הפיזיותרפיסטית מעניקה לתינוק / ילד התנסות סנסורית-מוטורית בסביבה מותאמת שמגרה לפעילות אקטיבית. היא מעודדת אותו להשיג יכולות מוטוריות בהתאם לגילו. הילד מתחזק ולומד לעבוד בצורה קואורדינטיבית עם כל חלקי גופו. היכולות המוטוריות שהולכות ומתפתחות מאפשרות מגוון תנועה גדול יותר במרחב, שעליו מתפתחים המוטוריקה העדינה וכישורים מוטוריים מתקדמים יותר. ההורה שותף לטיפול ומקבל הדרכה וכן הצוות במסגרת החינוכית.

הפניה לגורמים מקצועיים אחרים

במידה ועולה הצורך תפנה הפיזיותרפיסטית את התינוק לגורמים מקצועיים כמו מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, אורטופד, נוירולוג, רופא התפתחותי וכו'.

התפתחות הילד

ליצירת קשר עמנו, נא מלאו פרטיכם: