המרכז לשירות פסיכולוגי
שער הנגב

המרכז לשירות פסיכולוגי שער הנגב הינו מרכז ייחודי ומוביל מאז שנת 1965.

מטרתו העיקרית של המרכז לחזק ולטפח את הבריאות והחוסן הנפשיים של תושבי הדרום, ילדים, מתבגרים ומבוגרים, בדגש על תושבי עוטף עזה, וזאת תוך הקשבה לצרכים המשתנים של התושבים באזור בעתות שיגרה וחירום.

במרכז כ-60 מטפלים ואנשי מקצוע רב תחומיים המאפשרים מבט כולל והוליסטי על כל מטופל ומטופל. מטפלי המרכז מספקים מענה למטופלים בכל הגילאים, בין אם אישי, זוגי, משפחתי או קבוצתי, ובידיהם סט כולל ומלא של השכלה, הכשרות וניסיון מעשי.

טיפול רגשי

אנו מציעים טיפולים רגשיים בכל הגישות, בגישות משולבות, וכן טיפולים קצרי מועד (כמו CBT), טיפולים המשלבים מיינדפולנס, ומגוון טיפולים באמנויות, במוסיקה, בדרמה, ויסות חושי ועוד.

טיפול התפתחותי

המרכז מספק מכלול של מענים וטיפולים התפתחותיים לילדים ולגיל הרך, ובכלל זה תחומים פרא-רפואיים רבים, בכללם: ריפוי בעיסוק, קלינאי תקשורת ופיזיותרפיה.

פסיכולוגיה חינוכית

השירות הפסיכולוגי החינוכי של שער הנגב (שפ"ח) מבצע עבודה רב-מקצועית במערכות חינוך פורמאליות ובלתי פורמאליות, מדריך צוותים חינוכיים, מספק הדרכות להורים בשיטות ייחודיות שפיתח, והינו בעל התמחות ייחודית בליווי משפחות לנוער בסיכון. ביחידה זו מתקיימת גם עבודה מחקרית ומתודולוגית ענפה.

אבחונים

במרכז יחידת אבחונים רחבה, הנשענת על שיטות חדשניות. אנו מספקים הערכת תפקודי קשב (אבחון מתקדם ל-ADHD), אבחונים דידקטיים ופסיכודידקטיים לאיתור לקויות למידה ואבחנות נוספות בקרב ילדים, מתבגרים, סטודנטים ומבוגרים, ואבחונים פסיכודיאגנוסטיים שנועדו לזהות בעיות רגשיות מורכבות. כל אבחון הנעשה במרכז מלווה לאורך כל הדרך, תוך מתן המלצות מעשיות, הדרכת הנבדק, הדרכות הורים, הדרכת צוותי חינוך ועוד.

מרכז המיינדפולנס

מרכז המיינדפולנס שלנו הוקם מתוך אמונה כי שילוב תחום זה בחיינו מייצר רוגע ואיזון פנימיים, מעצים את החוסן הנפשי ותורם להפחתת חרדה ודכאון, כפי שמראים גם אלפי מחקרים מדעיים בתחום. בהתאם, אנו מציעים ערבי נושא, הרצאות, קורסים והשתלמויות בתחום לקהל הרחב, וכן הכשרות למטפלים, צוותים חינוכיים וגננות. אנו מעבירים גם הכשרה מיוחדת לשילוב של מיינדפולנס במסגרת הטיפול הפסיכולוגי המסורתי. בשנים האחרונות שמנו לנו למטרה להטמיע את מיומנויות המיינדפולנס במסגרות חינוכיות, ובהתאם פיתחנו תוכניות חינוכיות ייחודיות המיושמות אצל ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודי.

סדנאות וקבוצות

למרכז ולמטפליו ידע וניסיון רב גם בקבוצות וסדנאות שונות המיועדות לקהל הרחב וגם לאנשי טיפול, הוראה ויעוץ, כמו: קבוצת מיומנות חברתית לילדי בית ספר, סדנאות לחיזוק חוסן ומשאבי התמודדות, קבוצות דיאדיות לגיל הרך לחיזוק קשר הורה-ילד, קבוצות הורים, קבוצות סטודנטים, סדנאות ויסות חושי למטפלים, סדנת הפרעות קשב וריכוז לאנשי מקצוע, קבוצת אלמנות ואלמנים ועוד. ניתן להזמין לארגונים ומוסדות קבוצות וסדנאות התפורות לפי צרכי המקום והצוות. בנוסף יש לנו הרצאות בתחומים שונים.

הכשרת אנשי מקצוע

המרכז מהווה בית מקצועי להכשרה וטיפוח של אנשי מקצוע וצוותים טיפוליים וחינוכיים. למרכז יחידת הכשרות המעבירה קורסים, סדנאות וימי עיון בתחום הטראומה, מיינדפולנס, טיפול רגשי, טיפול התפתחותי, ADHD ועוד.

ליצירת קשר עמנו, נא מלאו פרטיכם: