התקשרו: 077-9802751 | 077-9802704

מיומנות חברתית

מיומנות חברתית

 

על הקבוצה והתהליך:

בעבודה הקבוצתית מתהווה מרחב משחקי-חוויתי, מוחזק ומוגן לילד.

במרחב הילד זוכה להתנסות, להשתפר, להתבלבל להכשל, ולהצליח להיות שייך, ולהרגיש חלק מקבוצת בני גילו.

בקבוצה נוצרת דינמיקה חברתית הדומה למצבי היומיום:  עולים ויכוחים ונוצרים שיתופי פעולה, נחווים משברים ונוצרים קשרים.

במהלך המפגשים יתמודדו הילדים עם חוויות ומצבים חברתיים, הדורשים מהם להפעיל מיומנויות רחבות כגון זיהוי מצבים חברתיים, הבנת קודים התנהגותיים מקובלים והשתלבות במסגרת, לצד מיומנויות ספציפיות ובהן לחיצת יד, הצטרפות למשחק, הצטרפות לקבוצה, יוזמה, השתלבות בשיחה, פרישה מקבוצה, התמודדות בעימות ועוד…

מטרת הקבוצה היא לייצר תהליך בו כל ילדה וילד יוכלו לפתח מיומנויות חברתיות, בסביבה מאתגרת, מפתחת, מוגנת ומקצועית.

הדרכה מקצועית להורים:

במקביל לקבוצת הילדים, תועבר סדנא מלווה להורים, בה יוסברו התהליכים בקבוצת הילדים, ויבנו כלים לתמיכה בתהליכים אלו בבית.

הנחיה מקצועית:

כל קבוצה תונחה על ידי שני אנשי מקצוע, שניהם פסיכולוגים ומטפלים, אנשי המרכז לשירות הפסיכולוגי בשער הנגב, כאשר מנחי הקבוצה ילוו באופן מקצועי על ידי פסיכולוג מומחה ומנוסה בעבודה עם ילדים ובפרט בקבוצות.

 

תהליך הרישום:

על מנת לייצר את התנאים הנאותים לקבוצה תורמת ומפתחת, הרכב הקבוצה חשוב מאוד, ולכן אנו מקדישים זמן ומאמץ להכרת הילדים ולבחינת התאמתם לקבוצות בכלל ולקבוצה ספיציפית בפרט.

שלב מקדים – פניית ההורים (אתם נמצאים כאן…): אנחנו מאמינים שהורים שמבצעים פנייה יזומה לבחון את הקבוצה מבצעים צעד חיוני בדרך להצלחת התהליך, ולכן אנו משאירים את היוזמה בידיכם.

שלב שני – שיחת טלפון: כל הורה שביקש להתעניין, יקבל שיחת טלפון מקצועית ממנהל התכנית. במהלך השיחה ישאלו מספר שאלות מקדימות ויובהרו פרטים נוספים, כדי שתוכל להתקבל ההחלטה האם להמשיך ולבחון את ההשתלבות בתכנית.

שלב שלישי – מפגש אבחון לתכנית: מפגש עם מנהל התכנית שהינו פסיכולוג, שיסייע לכם להגדיר טוב יותר את הקשיים עמם מתמודד הילד, ויבחן את התאמת הילד למסגרת ולקבוצה הספיציפית. בסיום הפגישה יסכם הפסיכולוג את המלצתו לגבי ההמשך.

שלב רביעי –  הצטרפות לתכנית: ילדים שבחרו להמשיך לקבוצה משתלבים בתהליך ויוצאים לדרך.