התקשרו: 077-9802751 | 077-9802704

טיפול זוגי ומשפחתי

טיפול זוגי ומשפחתי

האם אתם מאושרים בתוך הזוגיות שלכם?

התשובה לשאלה זו מורכבת מהתחושה הכללית אשר אתם חשים ברגע זה ביחס לקשר שלכם, כמו גם מהמאפיינים רבים של כל אחד ואחת מכם-החל בזוגיות שראיתם אצל הוריכם, לקשרים זוגיים שחוויתם בעבר- אשר היו טובים יותר או פחות, למקום שלכם כיום בחיים בהקשר של קריירה וילדים, לאישיותכם ועוד.

רוצים לעבוד על הזוגיות שלכם? רוצים להרגיש תחושה של אהבה, אינטימיות ובטחון בזוגיות?
אנו מזמינים אתכם לעבוד על הזוגיות שלכם ולהגיע לקשר זוגי אשר יענה בצורה הטובה ביותר על הצרכים השונים שלכם באופן שלכל אחד מכם יהיה מניע להשקיע יותר ולקבל יותר מהמסגרת הזוגית.

התקשרו אלינו ועשו את הצעד הראשון בדרך לשינוי! ניתן לפנות אלינו בטלפון 077-9802751
או צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

 

מהם הנושאים השכיחים ביותר בהם אנו עוסקים בקליניקה שלנו?

  • תקשורת בין בני זוג – כאשר התקשורת הופכת בעיקר למריבות ונוצר ריחוק בין בני הזוג חשוב ללבן את התחומים המרכזיים בהם קיים פער בין בני הזוג. במרבית המקרים מדובר על תפיסות שונות ביחס לחינוך הילדים, כסף, מין ותשומת לב הדדית.
  • קשיים אצל אחד מבני הזוג – בין אם המדובר בהתמכרות (לאלכוהול, סמים, הימורים, אינטרנט ועוד) ישנה השפעה ישירה ומשמעותית על הזוגיות וחשוב להתמודד עם הקשיים באופן מקצועי. גם מחלה קשה חלילה אצל אחד מבני הזוג או המשפחה המורחבת משנה את האיזון ומצריכה דיון מחודש בתקשורת בין בני הזוג. הקשר הזוגי של זוגות אשר נמצאים בקושי כלכלי או שאחד מהם לא עובד, יושפע גם הוא מהמצב.
  • קשרים מחוץ לנישואים – לקשרים מחוץ לנישואין השפעה משמעותית על תחושת הבטחון בתוך הקשר, גם במקרים בהם בן/ בת הזוג אינם יודעים על כך. אווירת הסודיות או הריחוק שנוצר בין בני הזוג יוצרים שינוי במערכת היחסים שקשה לגשר עליו. כאשר קשרים כאלה חוזרים על עצמם או מתמשכים מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע ולנסות לבחון את האפשרות לחזק את הקשר הזוגי ואת כל אחד מבני הזוג. במקרים רבים ראינו צמיחה והתחזקות של הקשר הזוגי לאחר קשר מחוץ לנישואין של אחד מבני הזוג.
  • זוגות פרק ב' – פרק א' של הזוגיות, בין אם היא הסתיימה בגירושין או מוות חלילה של אחד מבני הזוג, או כל פרידה משמעותית אחרת יכולה להשפיע רבות על התקשורת בין בני הזוג. כאשר מוסיפים ילדים מקשרים קודמים למשוואה הקשיים עלולים להתרבות בצורה משמעותית וחשוב לתת מקום לכל צד במשפחה החדשה להרגיש בטחון ומענה לצרכים הרגשיים שלו.
  • גירושין – גם אם מחליטים להפרד ניתן לעשות זאת בצורה פחות פוגעת ככל שניתן. כל קשר יכול להוות גשר צמיחה לקשר הבא אם סיומו נעשה באופן מכבד ואמפאתי. התהליך לכשעצמו הינו מורכב וכרוך בהחלטות רבות על חלוקת רכוש ושינויים שונים. כאשר מוסיפים ילדים למשוואה המורכבות עולה באופן משמעותי ולאיש המקצוע תפקיד משמעותי בשמירה על הילדים בתוך התהליך. במקרים רבים יינתן ייעוץ גם לאחר הגירושין מתוך ראייה של טובת הילד.
  • טראומה והשפעות סביבתיות – המצב הבטחוני והשפעתו על תושבי האזור משפיע כמובן גם הזוגיות ועל הילדים. תחושת הבטחון בתוך הבית מקבלת חשיבות רבה יותר והטראומה של אחד מבני הזוג או המשפחה משפיע על רווחתם הרגשית של כל בני המשפחה. במקרים של טראומה – בין אם המדובר בטראומה על רקע בטחוני, תאונת דרכים, פגיעה מינית או פיטורין, מחקרים רבים מראים כי טיפול מוקדם בטראומה יביא להקלה מהירה יותר וימנע את התפתחותה של תסמונת פוסט טראומה.

 

חשבו על הזוגיות שלכם
גם אם אינכם חשים כרגע את אותה התאהבות ראשונית (המושפעת רבות מהורמון הפנואנלטין PEA אשר מעוור את עינינו מלראות את ה"פגמים" המצויים בבן / בת הזוג) וכן רואים חלקים שאתם אוהבים פחות בזוגיות שלכם, זה לא אומר שאתם כבר לא אוהבים את בן/ בת הזוג או שאין עתיד לזוגיות הזו.
זוגיות היא עבודה… כמו כל עבודה יש בה הרבה השקעה אבל גם שכר בצידה.
במקרים רבים אנו רואים זוגות שמגיעים אלינו ללא תקווה, בתחושות קשות של ניכור. אחרי שהם מקבלים החלטה להשקיע בזוגיות ועובדים על כך, הם יוצאים מהחדר אוהבים ומחייכים. גם אנחנו מחייכים ושמחים….

אז אם החלטתם לעשות צעד קדימה התקשרו אלינו לטלפון 077-9802751 או צרו קשר.