התקשרו: 077-9802751 | 077-9802704

טיפול בילדים

האם הילד שלכם מתמודד עם קושי חברתי, רגשי או התנהגותי?

רצוננו  לחזק אתכם על ההחלטה לנסות לעזור לו, שהביאה אתכם לדף זה.
כאשר הילד שלנו מתמודד עם קשיים, נפגע, מרגיש דחוי או מתנהג באופן שמקשה עליו ועל סביבתו אנו, כהורים, חשים לעתים תחושות של חוסר אונים, תסכול ודכדוך.
הרצון לעזור לו להתמודד טוב יותר מפגיש אותנו לעתים עם קשיים עמם אנו מתמודדים היום או כאלה שאנו זוכרים מילדותנו המוקדמת.

היתרון בטיפול פסיכולוגי בגיל צעיר הוא בגמישותו של הילד לבצע שינוי מהיר יחסית, כזה אשר יביא אותו לתחושת הצלחה ויניע אותו להמשיך ולבצע שינויים נוספים אשר יסייעו לו בהמשך הדרך.

הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה שכיחות היום מסיבות שונות יותר מאשר אי פעם ומשפיעות על כל תחומי חייו של הילד- בתחום החברתי, הלימודי והרגשי של הילד.

טיפול בחרדה- התמודדות עם חרדות שונות – חרדה חברתית, חרדה מבעלי חיים, חושך ועוד.

טיפול בטראומה הקשורה למצב הבטחוני המתמשך או לנושאים אחרים (תאונות דרכים, מוות של אדם קרוב, טראומה מינית ועוד) בגילאים צעירים מביאות אף הן לנסיגה התפתחותית ולקושי רגשי אשר התמודדות מקצועית נכונה עמו תביא להקלה מיידית מבלי שישפיע על התפתחותו הרגשית התקינה של הילד. במרכז מומחי בעלי שם עולמי בטיפול בטראומה במגוון שיטות יעילות החל מהגיל הרך (טיפול דיאדי בטראומה) ועד גילאים מבוגרים.

הטיפול המקצועי אשר אנו מציעים לילדים והוריהם הוא מגוון ומותאם לצרכים ולקושי עמו מתמודד הילד. במרכז שער הנגב צוות רב מקצועי מתחומים רבים הכולל: פסיכולוגים קליניים, חינוכיים והתפתחותיים, פסיכותרפיסטים, מטפלים משפחתיים ומטפלים בהבעה ויצירה .

אבחון וטיפול פסיכיאטרי– במרכז פסיכיאטר ילדים ונוער מומחה אשר מסייע במידת הצורך במקרים של חרדות, דכאון, אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז ועוד.

מגוון הטיפולים במרכז כולל:

  1. טיפול במשחק PLAY THERAPY  – הילד מביע את רגשותיו בחדר באמצעות המשחק
  2. תרפיה באומנות– טיפול אפקטיבי לילדים צעירים המתקשים לבטא את רגשותיהם במלים. במרכז מגוון טיפולים באומנות, הכוללים- טיפול באומנות פלסטית, טיפול בתנועה, טיפול במוזיקה, דרמה תרפיה ועוד.
  3. טיפול דיאדי לגיל הרך– המשתף גם את אחד ההורים בטיפול בחדר
  4. טיפול דינמי – טיפול פסיכולוגי מילולי בין המטפל לבין המטופל (מתאים לילדים גדולים או מתבגרים)
  5. הדרכת הורים – חלק משמעותי בטיפול בילדים כמעט בכל גיל.
  6. טיפול קבוצתי– לרכישת מיומנויות חברתיות לילדים בגילאים שונים
  7. אבחון וטיפול פסיכיאטרי– המסייע במקרים בהם יש לשלב טיפול תרופתי בנוסף לטיפול הרגשי.

טיפול מערכתי- במידת הצורך, באפשרותנו לקיים טיפול מערכתי אשר מגייס את הגורמים המשמעותיים ביותר לילד- המשפחה, המערכת החינוכית והקהילה, לסיוע לילד.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר כדי שנוכל לסייע לכם עם סוג הטיפול ואיש המקצוע המתאים לכם ביותר.